Две влезот, мулти-излез терминал врска блок за мерење на полето

Две влезот, мулти-излез терминал врска блок за мерење на полето

детали за производот

Тагови производ

一, генерал

Заедно со зголемување на корисниците на електрична енергија и централизирано управување инсталација на мерниот уред, компанијата разви еднофазен мулти-

коло излезен терминал блок, за да се исполнат постојано менување на потребите на пазарот. Тоа е новата генерација на мултифункциски производи лансиран на пазарот од страна на

компанијата.

        Производите имаат положено тестови од страна на релевантните институции на власта, се во согласност со националните стандарди GB14048 и безбедност

барања во искористување на електрична енергија, производи се популаризира и се користи од страна на повеќе и повеќе одделенија за управување со електрична енергија.

 

二, Структурни карактеристики

Опремен со мал обем, голем тековната носивост, многу домаќинства користат, висок издржат напонот, компактна структура, лесен

инсталација, убав изглед, итн, овој производ има многу чувствувате својства како што се пламен retardant, не апсорпција на вода, превенција мокрота, совршен

изолација, анти стареење, итн ..  

        Сопственик на транспарентен капак плоча, има совршена визуелизација; заминување жица е затворен тип, па затоа е многу безбеден и сигурен.

 

三, апликација

Овој производ поддржува мерење на мулти-метар-позиција, не само што се избегнува дефект на услугата влез жица влегувањето во голи бакарна лента директно,

неповолно ремонт, но исто така заштедува монтажа простор, намалување на одредување на трошоците на мерни кутија. Тоа може да се подели во две-влез-излез четири, шест-излез,

осум-излез, десет-излез ... Екипата на излез, итн

 

四, Главните технички параметри

1. изолација напон: 660V 50HZ (60Hz)

2. Користење на влез диригент струја (А / секција mm2): 100/25, 150/50, 200/90,

    250/120, 300/150 и 400/240

3. Meter влез диригент струја (А / секција mm2): 20 ~ 40/6 ~ 10

4. Моќ фреквенција издржат напонот: 3,000V / 1min

5. Работна темп .: -40 ℃ ~ + 120 ℃

6. терминал до терминал отпор / изолација:> 30MΩ

Главните технички параметри
 изолација напон: 660V, 50Hz / 60HZ
услуга влез диригент струја (А / секција mm²) 100 / 25.150 / 50.200 / 90.250 / 120.300 / 150.400 / 240
метри влезот диригент струја (А / секција mm²) 20 ~ 40/6 ~ 10
моќ ferquency со стоење напон: 3000V / мин
отпор на изолација: > 30MΩ
собна температура: -40 ℃ ~ + 120 ℃

WIRING ПРИМЕР017018

1 2 3

Поврзани производи

WhatsApp Онлајн Chat!