HYJ за изолација на пирсинг конектори (1KV)

HYJ за изолација на пирсинг конектори (1KV)

детали за производот

Тагови производ

Генералниот

FJ6 / HYJ серија изолација пирсинг конектор се користи главно за жица разгранување Важечките напон 10kV, 1kV и помалку повеќе од 1kV.

Таа има следниве функции и карактеристики:

■ Едноставна инсталација. Изолираните слој на олово не треба да бидат одземени. Стави mainline и филијала линија во конекторот и завртка

     моментот орев натпреварот со кутија клуч.

■ Мали контакт отпор и зголемувањето на ниска температура. На специјално изработени момент Болт гарантира постојан притисок пирсинг

     кои им овозможуваат на конектор за да се добие добар електричен контакт без прекумерно оштетување диригент, и гарантира нормално

    перформанси живот на кола.

■ Затворени stunture и висока surability. Внатрешната прифаќа целата запечатување структура и е исполнет со изолација на топлина спроведување

     маст, со што се подобрува изолација сила и сигурност.  

■ Широк спектар апликација. Таа се применува на филијала поврзување на бакар и алуминиум диригент, хетеро-Кол метрички диригент,

     и задник заеднички на isodiametric диригент. Тоа важи и за транзиција гранка поврзување на бакарни и алуминиумски изолација

     води.   

забелешки

1. диригент користи за изолација пирсинг конектор мора да се во согласност со меѓународниот стандард.

2. Операторот на инсталација мора да бидат запознаени со техниката инсталација.

3. Ве молиме да се стави на изолација ракавици и употреба изолација кутија клуч во текот на топло-line работа.

4. конектор Изолацијата пирсинг е еден вид на еднократна производ. Ве молиме да не го користите повторно по расклопување поради стоматолошки модел се

     преобразба.

二, апликација

1.Installing и одредување на главниот кабел во традиционалниот начин.

2. Отстранување надворешниот изолатор на главниот кабел за 0.6m

    на делот кој треба дел (Дон, т уништи insulaton

    слој за фаза).

3.Choosing гранка кабел (не повеќе од 3 метри)

    чие растојание е иста како и мерач на електрична енергија

    кутија, и лента изолатор на два терминали.

4.Installing сепаратор вертикално од се врти (на

sepatator растојание е повеќе од 10 см).

三, главно апликација:

Посебно за систем уличната светилка (вертикална оска забрането)

■ За поврзување светла зградата, уличната светилка, висока зграда вертикална оска

■ За поврзување на кабли од висока зграда вертикална оска, на отворено надземни жица, кабловска ровот, фабрика кабел за напојување.

000111процесот на монтажаP355P356делови за производи

1 2 3

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!