HYD превенција од пожари изолација пирсинг Конектори (1KV)

HYD превенција од пожари изолација пирсинг Конектори (1KV)

детали за производот

Тагови производ

Генералниот

■ Се користи за поврзување на гранка изолирани кабел за архитектонски дистрибутивниот систем, поврзување на НН надземни изолиран кабел,

    гранка поврзување на НН изолирани услуга влез кабел, дистрибутивниот систем на улично осветлување, итн

■ живо-line работа или намали моќта работа е дозволен

■ Сите делови се со пламен retardant својства (960 ℃ преку жешка жица и вертикален тест на горење).

■ главното тело на конекторот е направен од висока јачина изолационен материјал дека анти механички промени или климатски варијации.

■ На завртката кој е опремен со прицврстување орев вртежен момент се третира антикорозивни, орев вртежен момент овозможува на инсталација да биде многу

    едноставен, безбеден и брз, нејзиниот постојан притисок продупчување гарантира најдобрите електрични ефект за кабел.

■ Конекторот е опремен со имотот на водоотпорен, таа е во состојба да го издржат напон 1KV во вода без дефект феномен.

■ На водоотпорен запечатување крајот капа на филијалата линија спречува водата да навлезе во филијалата поврзани диригент. Тоа може да се разгранува

    на левата или десната страна во согласност со побарувачката ..

P367

1 2 3

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!