FJ6-JTS2EB Трифазен три жица на DIN шина тип на поврзување терминал максимум за довод на жица: 25 mm квадратни

FJ6-JTS2EB Трифазен три жица на DIN шина тип на поврзување терминал максимум за довод на жица: 25 mm квадратни

детали за производот

Тагови производ

Генералниот

FJ6S серија клемата (елаборат тип) е специјално дизајниран за стандард жици во разни електрични контрола на опрема за дистрибуција, заврши поставува, мулти-коло метар кутии и кутии комбиниран тип терминал единица. Нејзините отценети изолација напон е 690V, отценети работен напон 380V, макс отценети работат струја 630A. За довод на крајот може да се поврзе со диригенти на 6mm 2~ 185mm 2 во пресек, крајот излез 2.5mm 2~ 185mm 2 во пресек според бројот на колото и на владата жици. Производот има предности на роман структура, сигурен жици, лесен за ракување.

карактеристики

FJ6S серија терминал блок е составен од електричен проводник, клупата изолатор и заштитниот капак. Интегрираниот тело донесува изградба на владата собранието блок систем, со елаборат за изградба, елегантен изглед и сигурен структура. За довод на крајот може да се поврзе со диригентот директно (едноставна инсталација) или излез од OT терминал (линија навртки) и поврзани со жици плоча начин. Ние донесе висока јачина сет завртка што се прес линија завртка, и користат специјални сферични дното, со кои се гарантира доволно притисок за да притиснете линија без да се оштети, и прави сигурни дека не постои сигурен допир.

Упатство за вградување и работа

Оваа серија на производи обезбедува два вида на владата инсталација: 1. Фиксни тип, вежба дупка на дното плоча и да ја инсталирате directly.Mounting завртката е M5; 2. Железнички тип монтажа, инсталација на ТИ-35 железница. Ви препорачуваме користење на мулти-кор линија како влезот жица, при ставање на диригент на слепи дупка, бидете сигурни дека диригент треба да се вметне во целост дека можете да завртка надолу Болт, во спротивно може да се направи погрешно поврзување. Кога пресек на влезот жица е прилично мал, но жица изолација делумно може да се исцеди во дупка на врската, на премисата на сигурен допир на диригент, изолацијата дел е дозволено за влез дупка врската. Кога сакаат да се отвори заштитниот капак за работа или одржување, само штипнуваат lapping дел од заштитниот капак од рака да ги тргнеме на покритие, или внесете го во lapping дел од завртка возачот и завртете лесно да ги тргнеме на капакот.

Известување за цел

Кога ставање на ред, ве молиме наведете го моделот (или цел број) и количината јасно. FJ6S серија терминал блок може да се прилагоди со различни нестандардни големина влезот и излезот жица.

12

1 2 3

Поврзани производи

WhatsApp Онлајн Chat!