FJ6-JHT серија еднополна Еден влезот, мулти-излез тешки тековната терминал врска блок

FJ6-JHT серија еднополна Еден влезот, мулти-излез тешки тековната терминал врска блок

детали за производот

Тагови производ

 структура карактеристики

Опремен со мал обем, голем тековната носивост, висока издржат напонот, разумни структура, убав изглед, итн, овој производ има

многу чувствувате својства како што се пламен retardant, издржат висока температура, без апсорпција на вода, превенција мокрота, совршена изолација, влијание

отпор, анти стареење, итн ..  

        Насловната плоча е направена од транспарентен материјал, се расклопува и склопува погодно, па така, тој постигнува целта на транспарентност и визуелизација

како и сигурен користење на енергија.

апликација

Овој производ поддржува мерење на различни метар-позиција, по монтирање, не само што избегнува проблемот на слабата струја, несигурно, непријатност или

други потенцијални несреќи предизвикани од услугата влез жица влегувањето во голи бакарна лента директно, но, исто така, намалување на одредување на трошоците на мерни кутија. Тоа може да биде

се подели во еден-пол (1P), со еден-фаза (2P), три-фаза три-жица (3P), три-фазен четири-жица (4P) во согласност со пол број; може да се подели

во еден-излез, две-излез, три-излез, четири-излез ... дваесет и четири-излез и така натаму според состојбата на излезот жица.    

Главните технички индекси  

1. изолација напон: 660V 50HZ (60Hz)

2. Користење на влез диригент струја (А / секција mm2): 100/25, 150/50, 250/120,

                                                                                               300/150 и 400/240

3. Meter влез проводник струја (А / секција mm2): 60-125 / 10-25 (жица излезни на секоја

    коло)

4. Моќ фреквенција издржат напонот: 3,000V / 1min

5. Работна темп .: -40 ℃ ~ + 160 ℃

6.Terminal-to-терминал на отпорот / изолација:> 40MΩ

Главните технички индекси 
Изолација напон: 660V 50HZ (60Hz)
Користење на влез диригент струја (А / секција mm2)  100/25, 150/50, 250/120, 300/150 и 400/240
Метри влезот диригент струја (А / sectionmm2 60-125 / 10-25 (жица излезни на секоја коло)
Моќ фреквенција издржат напонот: 3,000V / 1min
Работна темп .:  -40 ℃ ~ + 160 ℃
Терминал до терминал отпор / изолација: > 40MΩ

1213

0.10

1 2 3

Поврзани производи

WhatsApp Онлајн Chat!