Din тип комбинација железнички четири мулти-влез-излез конекција терминал блок

Din тип комбинација железнички четири мулти-влез-излез конекција терминал блок

детали за производот

Тагови производ

  Генералниот

FJ6D1 серија комбинација терминал блок е погоден за спој на AC 50Hz или 60Hz, номинален напон 660V и номинална вредност на струјата 125A Меѓу терминал блокови, комбинираната структура е повеќе визуелно, удобен, цврста и reliable.Multi спој врски може да се формираат помеѓу две соседни слотови во согласност со барањата на клиентите.

 11

1 2 3

Поврзани производи

WhatsApp Онлајн Chat!