Боја транспарентна превенција Грешка Еден влезот три излез

Боја транспарентна превенција Грешка Еден влезот три излез

детали за производот

Тагови производ

1, Генералниот

FJ6 / HY FJ6 / серија NZ2080 мултифункционален енергија мерење комбинација терминал блокови се најновите производи развиен врз основа на поранешните FJ6 / DFY1,

2 и FJ6 1, 2, како и FJ6 / HY вид на енергија мерење повеќе во комбинација терминал блокови. Производот обезбедува поволни услови за стандарден приклучок и безбедно тест

на електрична енергија оддел.

        Како нова генерација на терминал блокови меѓу мерење клема кутии неодамна развиена од страна на нашата компанија стандард енергија, овој производ, исто така, е

погодна за средно коло за номиналeн напон до 660V и номинална струја до 20A, вршење на прилагодување и поле за тестирање на ват-час метар безбедно, електрични

метар, изневерување заштита уред, итн во услови на оптоварување, да се осигура безбедноста на човечките време на работата и обезбедува

гаранција за подобрување на работната ефикасност област.

2,  Структурни карактеристики

1, производот донесува висока молекуларна поликарбонат материјал и се направени од страна на шприц процес, според тоа, тоа има предности како пламен retardant,

висока температура отпор, без апсорпција на вода, влага, поволни изолација, отпорност на удар, не е лесно да се скршат, стареењето отпор и така натаму. Е

опремен со разумни структура, живописни бои и убав изглед. Покрај тоа, напон и струја на секоја фаза има ознака на боја фаза секвенца, па затоа е

лесен за комбинирано поврзување и избегнува грешка при мерење кои се предизвикани од погрешно фаза секвенца. Тоа е фиксна со запечатување завртка која е корисна за превенција

на електрична енергија да биде украден.

        2, бидејќи на насловната плоча е направена од транспарентен материјал, не само што може да се земе погодност за гледање на државата работата на терминал блок внатре, но, исто така, може да

олесни инсталацијата и бидете сигурни дека сигурноста на врската. И, некои bedplates и куќишта, исто така, се направени од транспарентен материјал, тоа е многу лесно за

инсталирање, покрај тоа, проводен делови во терминал блок може да се гледавме, со цел да се постигне целта на лесен за одржување и безбедно користење на енергија.

        3, некои тест дупки се опремени во кола, која може да се олесни вметнување на тест пенкало и да ги преземат голема погодност за испитување за безбедност и тестирање.

3, апликација

Тоа може да се примени за мерење кутија, ват-час метар кутија, заврши кабини, трансформатор трафостаница, итн, директно инсталиран во три-фаза три-жица и три-

фазен четири-жица средно коло за номинален напон 220-660V и тековните 5-20A.

4, главниот технички показатели  

1. изолација напон: 660V 50HZ (60Hz) 2 Номинална струја: 5 ~ 20A 3. Моќ фреквенција издржат напонот: 3,000V / 1min 4. Амбиентална температура .: -40 ℃ ~ + 60 ℃    

5. Отпор на изолација:> 30MΩ

Главните технички параметри

1, Номинален напон: FJ6 / PJ1: 3 × 380 / 220V

                          FJ6 / PJ2: 3 × 380V;

2 Номинална струја: 5A (20A);

3, моќ фреквенција издржат напон: 3000V / мин;

4, отпорност на изолација:> 30MΩ;

5, собна температура: - 40 ℃ ~ + 120 ℃

P11

1 2 3

Поврзани производи

WhatsApp Онлајн Chat!