(400А) DIN шина тип Еднофазен големи тековната излез мулти-канален мерење кутија специјални разводна кутија

(400А) DIN шина тип Еднофазен големи тековната излез мулти-канален мерење кутија специјални разводна кутија

детали за производот

Тагови производ

 структура карактеристики

Опремен со мал обем, голем тековната носивост, висока издржат напонот, разумни структура, убав изглед, итн, овој производ има многу чувствувате својства како што се пламен retardant, издржат висока температура, без апсорпција на вода, влага превенција, совршена изолација, отпорност на удар , анти стареење, итн ..  

Насловната плоча е направена од транспарентен материјал, се расклопува и склопува погодно, па така, тој постигнува целта на транспарентност и визуелизација, како и сигурен користење на енергија.

апликација

Овој производ поддржува мерење на различни метар-позиција, по монтирање, не само што избегнува проблемот на слаба струја, небезбедни, непријатности или други потенцијални несреќи предизвикани од влезот услуга влез жица во голи бакарна лента директно, но, исто така, намалување на одредување на трошоците на мерење кутија. Тоа може да се подели во еден-пол (1P), еднофазен (2P), три-фаза три-жица (3P), три-фазен четири-жица (4П) според пол број; може да се подели во еден-излез, две-излез, три-излез, четири-излез ... осумнаесет-излез и така натаму според состојбата на излезот жица.    

Главните технички индекси  

1. изолација напон: 660V 50HZ (60Hz)

2. Користење на влез диригент струја: 250A, 300A, 400A

3. Meter влез проводник струја (А / секција mm2): 60A / 16мм 2(жица излезни на секоја

    коло)  

  1. Работна темп .: -40 ℃ ~ + 160 ℃

Упатство за вградување и работа

Оваа серија на производи обезбедуваат два начини за инсталација:

Еден: Фиксни тип, вежба дупка во основната плоча и да ја инсталирате директно, монтажа на завртката е М5.

Две: вид железница, инсталиран на ТИ-35 шината (шапка железница).

Главните технички параметри
 изолација напон: 660V, 50Hz / 60HZ
Користење на влез диригент струја: 250A, 300A, 400A
Метри влезот диригент струја (А / секција mm2 60A / 16mm2
 Моќ фреквенција издржат напонот: 3,000V / 1min
Работна темп .: -40 ℃ ~ + 160 ℃
Терминал до терминал отпор / изолација: > 40MΩ

122123

1 2 3

Поврзани производи

WhatsApp Онлајн Chat!