(300A) на DIN шина тип три фаза три жица врска терминал блок

(300A) на DIN шина тип три фаза три жица врска терминал блок

детали за производот

Тагови производ

Генералниот

FJ6D терминал серија водич-железничка врска има карактеристики на двете серии ограда-тип и водич железнички тип серија. Со случајна комбинација на пол броеви, што е поврзан со завртки и фиксни со Locater, а потоа се собраа на шината. Оваа серија на терминали е широко се користат во индустриите како што се снабдување со електрична енергија, индустриска контрола, и фреквенција конверзија, итн, со доста голем струја, сигурна врска, убав изглед и така натаму. Тој е опремен со опрема, вклучувајќи и заштитните провиден капак, идентификација бар, поразот, локатор, итн Што е уште поважно, тоа може да се реализира мулти-влез-излез и мулти-влез функција мулти-излез конекција

да ги задоволат барањата на потрошувачите. Оваа серија на терминали е поделен на два вида, еден донесува упатство за инсталација-железнички инсталација и Болт, а другиот само користи за инсталација водич-железница.

Технички параметри

Gap

36.00

изолација тело

Компјутер, UL94, V-0

стегање опсег

100mm 2(Max)

стегање завртка

челик и никел позлата   

завртки вртежен момент

60 lbf · во

проводен плоча

Месинг, никел позлата

отценети параметри

600V, 200A

Применливи Темп.

-40 ℃ ~ + 120 ℃

импулс напон

6000V

Ефективни нема пол.

1 ~ 16

122123

1 2 3

Поврзани производи

WhatsApp Онлајн Chat!