(200A) на DIN шина Вид на единечна фаза два влезот, мулти-излез конекција терминал блок за мерење на полето

(200A) на DIN шина Вид на единечна фаза два влезот, мулти-излез конекција терминал блок за мерење на полето

детали за производот

Тагови производ

Генералниот

FJ6D терминал серија водич-железничка врска има карактеристики на двете серии ограда-тип и водич железнички тип серија. Со случајна комбинација на пол броеви, што е поврзан со завртки и фиксни со Locater, а потоа се собраа на шината. Оваа серија на терминали е широко се користат во индустриите како што се снабдување со електрична енергија, индустриска контрола, и фреквенција конверзија, итн, со доста голем струја, сигурна врска, убав изглед и така натаму. Тој е опремен со опрема, вклучувајќи и заштитните провиден капак, идентификација бар, поразот, локатор, итн Што е уште поважно, тоа може да се реализира мулти-влез-излез и мулти-влез функција мулти-излез конекција

да ги задоволат барањата на потрошувачите. Оваа серија на терминали е поделен на два вида, еден донесува упатство за инсталација-железнички инсталација и Болт, а другиот само користи за инсталација водич-железница.

Технички параметри

Gap

36.00

изолација тело

Компјутер, UL94, V-0

стегање опсег

100mm 2(Max)

стегање завртка

челик и никел позлата   

завртки вртежен момент

60 lbf · во

проводен плоча

Месинг, никел позлата

отценети параметри

600V, 200A

Применливи Темп.

-40 ℃ ~ + 120 ℃

импулс напон

6000V

Ефективни нема пол.

1 ~ 16

0.10.2

1 2 3

Поврзани производи

WhatsApp Онлајн Chat!