2 Т-тип терминал врска блок

2 Т-тип терминал врска блок

детали за производот

Тагови производ

Генералниот

JXT2 серија Т-тип конектор се користи за поврзување на линијата гранка "Т" во изградба и индустриски електрична опрема кога

кабел багажникот не може да се исклучи. Врз основа на предностите на TJXT1 серија Т-тип конектор, го покажува неговиот белег на безбедносна заштита,

и го прави еден чекор напред во дизајн. Ова лансирање на конекторот, не само што во голема мера ја зголемува стапката на перформанси / цена, но, исто така, се проширува

спектар на услуги, со цел да се обезбедат дизајнер со доволно имагинација простор. Тоа се издвојува во индустријата на кабел Т-тип конектор.

На производи се во согласност со IEC60947-7-1, GB1404B.7,1 и JB / 9659,1.

предности

Лесно разгранување на багажникот линија кога кабелот не е отсечен, флексибилна комбинација.

Сигурен поврзување на бакар или алуминиум диригент и на преминот меѓу бакар и алуминиум

Сите електрични параметар перформанси во согласност со IEC барања, совршена електрична спроводливост, низок отпор загуба, малку

Пад на напон и drop1.98V контактот.

Силна топлина издржливост и отпорност на удар, го издржат краток спој сила тест на 120A / mm2, нога изолатор направен од

огнеупорен материјал од VO класа, покажува совршенство во стареење отпор.

Лесен за инсталација, заштеда на време за градба не, треба навртки, сфаќајќи голи диригент врска, фаворизирана од страна на градежните тимови.

Во споредба со plug-in-автобус водови и кабли гранка, може да спаси 50% до 70% од инженерски трошок.

функција

Оваа серија на конектор е составен од изолатор нога, жица рамка, заштитниот капак. жица рамка е составен од менгеме, шраф,

орев и поддршка на тела, etc.A затворени испреплетени структура е формирана меѓу менгеме и диригент контактната површина со големи

контактната површина и сигурен стегање, преку комбинација на различни форми на стеги, врската со двоен слој може да биде

формирана, што ја прави багажникот линија да се поврзе од долниот слој и филијалата линија да се поврзе од горниот слој. Така,

врска "T" е формиран. Производот е вид заштита, особено погоден за тесен локации како кабел послужавник и кабел

вратило, ефикасно да се спречи коло се оштетени со глувчето.

инсталација

Три начини да го инсталирате оваа серија на конектор:

тоа 1.Plug во (топ-капа железнички ТИ-35) монтажа железнички, (само за тип JXT1-50).

тоа 2.Attach на багажникот линија по врска.

тоа 3.Mount на дното плоча или ѕидот со завртки, го прифати начинот на инсталација дијагонална линија со две дупки за монтажа

Упатство за употреба

① Отворете го заштитниот капак

② Земете ја завртката и Стегач надвор, поврзете го багажникот линија и да се соберат на менгеме и завртка

③ Ставете го заштитниот капак на и затегнете ја завртката за монтирање

④ отворете го главното провиден капак, разлабавете ја завртката на врската, а потоа поврзете гранка жица, во минатата година ги заостри завртки и затвори

на transparen

ја покриваат надолу.

 PRDUCT структура дијаграм-1PRDUCT структура дијаграм-2PRDUCT структура дијаграм-3PRDUCT структура дијаграм-4PRDUCT структура дијаграм-5

1 2 3

Поврзани производи

WhatsApp Онлајн Chat!