Заземјување автобус бакар сајт терминална апликација

Заземјување автобус бакар сајт терминална апликација

Заземјување собирнички бакар терминал

Основа собирнички бакар терминал е основа бакар терминал блок, кој е поврзан и прицврстени со бакар навртки и завртки од истиот материјал.
Метал бакар се користи како спорот за заземјување бакар бакар, бидејќи е умерено скапи во метал се користи како диригент, и е побавен во воздухот и водата од железо и калај. Отпорност на заземјување е мал. Железо се оксидира побрзо во воздухот и водата, и неговата отпорност на заземјување е голем. Тоа е основа сливот на железо, така што на поврзаната опрема е на изедначување на потенцијал.

Кина Хајан разводна кутија копродукции, Ltd е лоцирана во Yueqing, Wenzhou, Кина е главен град на електрични апарати. Тоа е блиску до 104 магистрален пат, а сообраќајот е многу удобна. Компанијата има напредни опремата за производство и комплетна опрема за тестирање, е производство, истражување и развој, трговија како една од високо-технолошки компании. Фирмата специјализира во производство на електрична енергија мерење разводна кутија, електрични метар кутија терминал, голем тековната терминал терминал, мулти терминал цел, исклучете терминал, Т терминал, изолирани пункција линија систем за прицврстување низок напон автобус, бар осигурач изолација прекинувач тип, изолација тип квадратни осигурувачи прекинувач, нова енергија конектор и разни инсталации опрема.

Компанијата има модерен менаџерски тим и научно-истражувачки кадри, и има повеќе од 500 вработени, од кои повеќе од 60 имаат средни и напредни технички наслови. Компанијата има повеќе од 100 серија на производи, и има повеќе од 1800 различни спецификации. Сите производи се произведени во строга согласност со IEC стандардите и национални и индустриски стандарди. Производите имаат положено CCC сертификација, сертификација CQC и CE сертификација, и многу од нив имаат освоено национални патенти. Компанијата има положено ISO9001: сертификат за систем за управување со квалитетот на 2008 година, и се стекна со правото на државата да работат увоз и извоз независно.

Врз основа на принципот на "ориентирани кон луѓето", потпирајќи се на нови технологии и нови производи, се придржува на компанијата на производи со одличен квалитет и напредни перформанси за да се исполнат менување на барањата на пазарот. На производи се препорачува од страна на Бирото за електрична енергија индустрија. Тие сега се продаваат добро во целата земја и се извезуваат во Европа, Америка, Југоисточна Азија, на Блискиот Исток и во другите меѓународни пазари.

Во согласност со принцип на "безбеден и стабилен, пионерски и претприемнички", компанијата секогаш се инсистира на тоа дека на пазарот е почетна точка на компанијата, клиентот е точка на ротација на претпријатието, како и задоволството на клиентите е стандард на услуга на компанијата. Да биде во чекор со времето и да пронаоѓаат постојано, така што компанијата секогаш стои на чело на времето и го презема водството во индустријата.

Со цел да им се заблагодарам на клиентите за нивната долгорочна поддршка и соработка, како и да се отвори нов бизнис поле, ние посакуваме топло добредојде на нови и стари клиенти дома и во странство и луѓе од сите сфери на животот на посета и водич, преговара за бизнис и развиваат заедно.

Добредојдовте сите да ја посетите нашата компанија, или нарачки преку интернет, повеќе информации во врска со разводна кутија, ве молиме посетете ја нашата веб-страница www.niceterminal.com.


Време на мислењето: Септември-16-2019
WhatsApp Онлајн Chat!