Најчесто поставувани прашања

 • П: Кој си ти?

  China Haiyan Terminal Box Co., Ltd. се наоѓа во електричната престолнина на Кина, блиску до Националниот пат 104, сообраќајот е многу удобен.Компанијата има напредна опрема за производство и комплетна опрема за тестирање.Тоа е високо-технолошки претпријатие кое интегрира производство, истражување и развој и трговија.Компанијата е специјализирана за производство на разводни кутии, терминали со висока струја, штипки за пробивање на изолацијата и разновидна опрема за ожичување.

 • П: Која е вашата предност?

  Добар квалитет + фабричка цена + брз одговор + сигурна услуга + најевтина испорака + навремена испорака.

   

 • П: Кој е вашиот главен производ?

  разводни кутии, терминали со висока струја, штипки за пробивање на изолацијата и разновидна опрема за ожичување.

 • П: Дали можете да обезбедите поддршка за техничка услуга за вашиот клиент?

  Да.Можеме да обезбедиме професионална техничка сервисна поддршка како што следува:

  1) Помогнете ја проверката на товарот и поднесете го извештајот од тестот

  2) Интегрирајте супериорни ресурси и проценете го кредитот на мелниците.

  3) Истражете ги проблемите кога ќе се појават

 • П: Ако има некој проблем со квалитетот, како да се реши?

  Можеме да гарантираме дека нашите производи ја поминале проверката на квалитетот пред да бидат испратени до клиентите.

  Дозволуваме барања за тежина во рок од 30 дена по пристигнувањето на товарот во одредишното пристаниште против извештајот за инспекција од трета страна

  Дозволуваме барања за квалитет во рок од 45 дена по пристигнувањето на товарот во одредишното пристаниште против извештајот за инспекција од трета страна

 • П: Можете ли да прифатите приспособување?

  Да ние можеме.Ние можеме да произведуваме како барање на клиентите.

 • П: Ако има некој проблем со квалитетот, како да се реши?

  Можеме да гарантираме дека нашите производи ја поминале проверката на квалитетот пред да бидат испратени до клиентите.

  Дозволуваме барања за тежина во рок од 30 дена по пристигнувањето на товарот во одредишното пристаниште против извештајот за инспекција од трета страна

  Дозволуваме барања за квалитет во рок од 45 дена по пристигнувањето на товарот во одредишното пристаниште против извештајот за инспекција од трета страна

   

 • П: MOQ?Термин на плаќање?Пристаниште за испорака?Датум на испорака?

  1) MOQ: 200 парчиња / ставка врз основа на постојното пакување

  2) Т/Т-30% депозит и 70% против копија од БЛ

  3) L/C е исто така прифатливо

  4) Нингбо/Шангај

 • П: време за масовно производство:

  20 ~ 30 дена по примениот депозит

 • П: Каде е вашата фабрика?

  Нашата фабрика се наоѓа во главниот град на електрични апарати, градот Лиуши, градот Венжоу, провинцијата Жеџијанг со работилница од 3.000 квадратни метри.

 • П: Каде е вашиот главен пазар?

  Јужна Америка, Југоисточна Азија итн.

WhatsApp онлајн разговор!